Digitalizácia VHS, 8mm kinofilmov, LP platní, MC kaziet a iného.

Digitalizácia VHS a S-VHS kazietAk ešte máte staré VHS, alebo S-VHS kazety s obsahom o ktorý by ste neradi prišli (svadby, stužkové, rodinné oslavy atď.), určite sa poponáhľajte s ich digitalizáciou.

Magnetické pásky časom a prehrávaním strácajú na kvalite.

Ponúkam Vám ich kvalitnú digitalizáciu.

CENA:

1 VHS, alebo S-VHS = 10€.

VÝHODY:

1. Veľmi dobrá kvalita prepisu. I keď výsledná kvalita záleží hlavne od stavu vašej VHS kazety, nemenej dôležitú úlohu zohráva kvalita použitého prehrávača. Kazetu vždy testujem na dvoch 6 hlavových video prehrávačoch, pričom na prepis použijem ten, na ktorom obraz a zvuk vyzerá lepšie.

2. Na prevod do PC používam kvalitnú digitálnu kameru Sony DCR-TRV345E pripojenú cez rozhranie FireWire (iLink, IEEE 1394) a nie žiadne lacné TV karty a USB grabbery. Formát zápisu do PC je bezstratový DV AVI, alebo MPEG-2 bez ďalšej zbytočnej kompresie.

3. Vyhotovenie do 24 hodín. Žiadne dlhé čakanie, vašu zdigitalizovanú VHS kazetu si
môžete prebrať už na druhý deň.

4. Jedno DVD médium, na ktorom bude vaša VHS kazeta uložená, je už zarátaná v cene (DVD+R, alebo DVD+R DL podľa dĺžky záznamu)

5. Aby ste mali istotu, že o vašu zdigitalizovanú VHS kazetu už neprídete, máte možnosť vytvoriť ďalšiu bezplatnú zálohu záznamu na Vami dodané DVD, USB kľúč, SD kartu, alebo externý HDD.

6. Vašu VHS kazetu v digitálnej podobe pre istotu ešte u seba archivujem po dobu 1 roka a v prípade vašej straty, či inej potreby vám ju bezplatne poskytnem na vami dodané DVD, alebo iné médium.

Poznámka: Nezabúdajte, že výsledná kvalita digitalizácie vo veľkej miere záleží na kvalite Vašej VHS kazety!

Digitalizácia starých 8mm kinofilmovMnoho ľudí má ešte stále doma 8mm kinofilmy, ktoré sa v minulosti najskôr museli posielať na vyvolanie a potom ich bolo možné premietať na premietačke. Na takýchto filmoch bývajú väčšinou zábery Vás, vašich detí, rodiny, známych atď., má to pre nás isto veľkú hodnotu a občas by sme si to radi opäť pozreli. Lenže kto už dnes bude chystať kotúče, premietačku, plátno? V dnešnej dobe je to už nepraktické.

Ďalšou nevýhodou, ako isto vieme z vlastnej skúsenosti je to, že takéto filmy sa veľmi často prepalujú a trhajú. Stačí aby sa film na pár sekúnd zasekol v premietačke. Následne je nutné kúsky spáleného filmu vystihnúť a film zlepiť. Tieto chýbajúce zábery už nikdy neuvidíte.

Ideálne preto bude, ak si všetky filmy prevediete do digitálnej podoby. Už nikdy neprídete o žiadny záber a filmy budete môcť sledovať pohodlne na PC, alebo DVD prehrávači.

Ponúkam digitalizáciu 8mm kinofilmov systému STANDARD aj SUPER. (Obrázok nižšie znázorňuje: na pravej strane štandardný 8mm kinofilm nazývaný aj ako standard, normal, alebo regular. Na ľavej strane je znázornený 8mm kinofilm typu super)


CENA:

1 kotúč = 10€. (bez hudby, bez strihu)

1 kotúč = 15€. (s Vami dodanou hudbou, bez strihu)

1 kotúč = 20€, alebo dohodou (platí v prípade, ak máte špecifické požiadavky na strih a hudbu)

V cene máte 1 DVD, na ktorom bude film uložený zdarma.

Vyhotovenie do 24 hodín.

Tiež je možné bezplatne vytvoriť zálohu filmu na Vami dodané DVD médium, alebo na USB kľúč.

Váš film archivujem po dobu 1 roka a v prípade poškodenia, alebo straty ho môžete bezplatne získať.

Digitalizácia LP platníDôvodov na digitalizáciu LP platní môže byť viac. Najčastejšie dôvody sú šetrnosť platne, alebo praktickejšie prehrávanie na PC, CD či mp3 prehrávači.

Nech už je Váš dôvod akýkoľvek, rád Vám ich zdigitalizujem.

CENA:

1 LP platňa = 10€.

Táto cena zahŕňa:

- digitalizáciu všetkých skladieb na platni a napálenie ako Audio CD. Samozrejmosťou je rozdelenie skladieb tak, aby sa dali prehrávať, či preskakovať podľa Vašej potreby. Skladby budú ekvalizované tak, aby zneli čo najlepšie.

- na druhé CD, ktoré bude ako dátové dostanete všetky skladby vo formáte PCM (wav) bez ekvalizácie, ktoré si v prípade potreby môžete doladiť podľa Vašich predstáv.

Takže dostanete až 2 CD. V prípade potreby Vám skladby prevediem do obľúbeného formátu mp3, ogg, wma, alebo iného s dátovým tokom 320 kbps (mp3).

Vaše skladby aj v tomto prípade archivujem ešte po dobu 1 roka. V prípade potreby Vám ich bezplatne poskytnem.

Digitalizácia MC kazietAj Vaše staré MC kazety môžem zdigitalizovať na Audio CD, mp3 a podobne.

CENA:

1 MC kazeta = 10€.

Je možné urobiť to tak, aby jedna celá strana MC kazety bola ako jedna skladba na CD, alebo skladby môžeme oddeliť. To záleží na tom, čo máte na kazete nahraté a ako si to želáte.

Aj v tomto prípade platí, že dostanete 2 CD. Hudobné a dátové, tak ako je uvedené vyššie pre digitalizáciu LP platní.

Ostatné

Ďalej je možné digitalizovať z kaziet typu MiniDV, Hi8, Video 8 a Digital 8.

Na podmienkach sa dohodneme individuálne.

Videokazety VHS-C a S-VHS-C zatiaľ nerobím, nakoľko nemám na to prehrávač.

Kontakt:

V prípade záujmu o digitalizáciu napíšte na email: ladislavsevcik@ladislavsevcik.sk

Po vzájomnej dohode si môžeme poslať telefónne číslo a veci prediskutovať. Uvedené údaje a ceny sú orientačné, nakoľko v prípade väčšieho množstva je nožná zľava.

Pozrite aj Ako digitalizovať VHS kazety.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára